Haber

Thodex’in kurucusu Özer’den Türk savunması!

40.462 yıl hapis cezasına çarptırılan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer, savunmasını türküyle yaptı. Faruk Fatih Özer’in savunmasında Musa Eroğlu seslendirildi “Yolun sonu görünüyor”Şarkıdan alıntı yaptı.

DİĞER SANALILAR KATILDI

Arnavutluk’ta 30 Ağustos’ta kırmızı bültenle aranırken yakalanan kripto para borsası THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de aralarında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın davasına Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. .

Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Faruk Fatih Özer, kardeşi Serap Özer ve 3 tutuklu sanık katıldı. Önceki duruşmada mütalaa veren savcı Faruk Fatih Özer hakkında “Suç sonucu oluşan mülk değerlerinin aklanması”, “Nitelikli zimmete para geçirme”Ve “Organizasyon ve Yönetim” Yaptığı hatalardan dolayı 40.562 yıl ceza verilmesini istedi. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşma saat 10.00’da başladı.

“BU SAHNEYE GELMEMİN NEDENİ BAKANLARLA FOTOĞRAFLARIMDIR”

Faruk Fatih Özer’in savunmasında Musa Eroğlu seslendirildi ‘Yolun sonu’ Şarkısını bir kıtadan alıntı yaparak bitirdi. Duruşmada kendini savunabilecek Faruk Fatih Özer, “Avukatlarımın savunmalarına katılıyorum. Burası tiranlıkla yönetilen bir ülke değil. Bizim ve ailemizin yaşadığı adaletsizliğin sona ermesi gerekiyor. Thodex sadece bir şirket ve iflas etti. Thodex bir hata örgütü değil. Ben akıllıyım. Dünyadaki bütün kurumları yönetmeye yetecek kadar. 22 yaşımda kurduğum şirketten de bu anlaşılıyor. Eğer bir kabahat örgütü kuracak olsaydım bu kadar amatörce davranmazdım. Belgedeki şüphelilerin 2 yılı aşkın süredir mağdurum. Yasadışı faaliyetlere bulaşmayı kabul etmeyeceğim. Arnavutluk’ta cezaevindeyken bile şikayetçilere para ödedim. Örgüt kuran bir cumhurbaşkanının asla yapmayacağı bir eylemdir. . Rica ederim, bu açıdan yaklaşın.TÜRKÇEDEN ÇEYREK OKUYARAK SAVUNDU

Medyada ismi geçen hiçbir bakanla hiçbir bağım yoktur. Sayın bakan ve milletvekillerine iftiralar atıldı. Şirketimin iflasından kaosun körüklediği kuruluşlar yararlandı. Şimdi gerçeklerin saygıdeğer mahkeme heyeti tarafından görülmesini bekliyorum. Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yolun sonu yaklaşıyor’ türküsünden bir kıtayla bitirmek istiyorum. Dünyayı geçtim, hayat derin bir nefestir. Bakın, kısmet çemberinden yolun sonu görünüyor. Azrailiniz kendi başına gelecek, ne efendi ne de efendi. Sayılı günler bitti, yolun sonu göründü”söz konusu.

Diğer sanıkların savunmaları devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu