Haber

Araç Yağ Fiyatlarındaki Artış Araç Sahiplerini Zorluyor

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye Yıllardır Türkiye’de oto tamircisi olarak çalışan Fazilet Taştepe, araç yağ fiyatlarının artması nedeniyle araç sahiplerinin araçlarının yağ bakım periyotlarını geçerek büyük risk aldıklarından bahsetti. Taştepe, “İnsanlar eskiden 7 bin kilometrede 8 bin kilometrede yağ bakımı yaptırırdı, artık normalde 10 bin kilometrede bir yağ bakımı yapılması gereken araçlarda bile artık müşteriler 13 bin veya 15 bin kilometrede yağ bakımı getiriyor” dedi. . Motoru tamir ettiren müşterimiz Mehmet Suğur, “Bu arabalara nasıl bineceğiz, nasıl tamir ettireceğiz? bunu karşılayamıyorum.

Yıllardır Osmaniye’de oto tamircisi olarak çalışan Fazilet Taştepe, bir çok müşterisinin normalde 10 bin kilometrede yapılması gereken yağ bakımını artık 15 bin kilometrede yaptırmaya başladığını belirtti. araç yağlarının fiyatı.

“PETROL FİYATLARI İKİYE KATLANDI”

Oto tamircisi Fazilet Taştepe şunları söyledi:

“ŞAHİN PARAYA MOTOR TAMİRATI YAPIYORUZ”

Mehmet Şeker dedi ki:

“Şu anda tamirciyim, geçen sene motor tamiri için aldığımız fiyat şahin parasıydı. Şu an 50 bin lira motor tamirim var. Bu arabalara nasıl bineceğiz, nasıl gideceğiz? tamir ettirelim mi çok şaşırdık at arabası dönemine geri döneceğiz onu da alamıyoruz arabayı park edecek paramız yok dün aldım şarjlı motor çekerim çekerim buraya bin, o da 30 bin lira. canlar, miskinler nasıl yaşarsa.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haberkazimkarabekir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu