Haber

87. Büyük Atatürk Koşusu başkentte gerçekleşti

Mustafa Kemal Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 103. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde 87. Büyük Atatürk Yarışı düzenlendi.

Atletizm Federasyonu ve Ankara İl Gençlik ve Spor 87. Büyük Atatürk Koşusu, Atatürk’ün Ankara’ya geldiği ilk karşılama noktası olan Dikmen Keklikpınarı’nda, Müdürlük ile uyum içinde gerçekleştirildi. Dikmen Caddesi, Cevizlidere Caddesi, Türk Ocağı Caddesi, Akdeniz Caddesi, Genç Caddesi ve Tandoğan Meydanı güzergahını takip ederek Tren Garı önünde sona eren yarışa çok sayıda sporcu katıldı. 87. Büyük Atatürk Koşusu’nda erkeklerde Türk Silahlı Kuvvetleri Komutanı Hüseyin Can, bayanlarda ise Sümeyye Erol birinci oldu.

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Büyük Atatürk Koşusu’nun 87 yıldır kesintisiz devam ettiğini söyledi. Yaklaşık 4 bin sporcunun katıldığını belirten Lider Çintimar, “87. Büyük Atatürk Koşusu’nu gerçekleştirdik. 87. ve sporseverlerin gelip yarıştığı çok güzel bir atmosfer oldu.İnanılmaz bir katılım oldu.Atatürk Yarışını biraz daha büyüterek, katılımını artırarak bu organizasyonu hep birlikte gerçekleştireceğiz.Aslında bu çok eskiden beri devam eden bir yarışma. Türkiye’de 87 yıldır kesintisiz devam ediyor ve bundan sonra da sonsuza kadar devam edecek’ dedi.

Atletizm Federasyonu Başkanı Çintimar, Cumhuriyetin 100. Yılında 10 bin kişinin katılımını sağlamak için şimdiden kayıtların açılacağını sözlerine ekledi.

“Hava çok güzel ortam güzel”

Etabı tamamlayan Ersin Akçay, “Çok yoruldum. Yarış çok güzeldi. Maraton biraz uzundu. Her şey çok güzeldi. Geçen sene de katılmıştık, bu sene de katılmıştık. Hava çok güzel. ortam çok güzel ortam çok güzel”

Koşucu Yetenekli Herdem etabı tamamladıktan sonra şu ifadeleri kullandı: “Bu yarış her yıl yapılıyor. Biz Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı hakemler olarak her yıl katılıyoruz. Bu etkinliğin sayısı her geçen gün artıyor. yaklaşık 6 yıldır bu organizasyondayız sürekli koşuyoruz muhteşem bir kalabalık harika bir hava çok güzel emeğinize sağlık bizimle koşuyorsunuz.” – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu